نمای بیرونی بازار بزرگ آفتاب درخشان          
                        نمای بیرونی بازار بزرگ آفتاب درخشان
               نمای بیرونی بازار بزرگ آفتاب درخشان
                          طبقه اول بازار بزرگ آفتاب درخشان
                          طبقه اول بازار بزرگ آفتاب درخشان
                          طبقه اول بازار بزرگ آفتاب درخشان
                          کافه کابان
                          کافه کابان
                          پارکینگ طبقاتی بازار بزرگ آفتاب درخشان
                          شهر بازی بازار بزرگ آفتاب درخشان
                          شهربازی بازار بزرگ آفتاب درخشان
                          ایستگاه ماساژ
                          باغ کاکتوس

معرفیشمال شهر بانه، منطقه ای تجاری است که به لحاظ برخورداری از ویژگی ها و شاخص های قابل توجه و ارزشمند، از شرایط بهتری جهت پذیرش گردشگر و مسافر نسبت به دیگر مناطق شهر برخوردار است.
بر همین اساس نیز ظرفیت و پتانسیل قابل قبولی٫ به لحاظ سرمایه گذاری در این منطقه فراهم آمده است. مجتمع تجاری بازار بزرگ آفتاب درخشان  نیز یکی از مهمترین پروژه های تجاری این منطقه است که نقش عمده ای در تامین رفاه شهروندان و تسهیل دسترسی به امکانات و خدمات فرهنگی در حال حاضر و  آینده خواهد داشت.
مشخصات کامل مجتمع
مجموعه بازار بزرگ آفتاب درخشان  یکی از بزرگترین مجموعه های تجاری  غرب کشور می باشد.از مشخصات بارز این ساختمان سازه مقاومت در برابر زلزله، استفاده از ستونهای باکس و پل های تیرورق می باشد. طراحی سازه ساختمان توسط مهندسین مجرب انجام شده است. فولاد مصرفی در اسکلت بنا از نوع بسیار مرغوب بابالاترین استانداردهای ساخت می باشد.


ویژگی ها
• موقعیت: شمال شهر
• مساحت زمین: 2400مترمربع
• مساحت زیربنا: 20000مترمربع
• مساحت مشاعات: 36000مترمربع
• تعداد پارکینگ: 500(100واحد برای مالکین و 400 واحد پارکینگ مسقف و مناسب برای میهمانان)
• تعداد طبقات:3 طبقه تجاری و 5 طبقه پارکینگ
• تعداد طبقات واقع شده در زیر زمین:1 طبقه
• تعداد کل واحدهای تجاری: 130 واحد


ویژگی های معماری
مشخصات سازه
مجتمع بازار بزرگ آفتاب درخشان  توسط مهندسین مجرب  طراحی شده است. که از ویژگیهای بارز آن تامین مقاومت لازم بنا در مقابل زلزله می باشد.عملیات اجرایی سازه نیز تحت نظر مجرب ترین گروه های نظارتی و رعایت دقیق موازین کنترل کیفیت ساخت اسکلت، در کارخانه ای مجهز به جدیدترین امکانات فنی انجام گردیده است.
عملیات نصب نیز با بهره جویی از تجهیزات پیشرفته اجرایی و انواع ماشین آلات مورد نیاز و ضمن تامین شرایط ایمن کار توسط عوامل متخصص  و صاحب صلاحیت صورت گرفته است.استفاده از عوامل یاد شده تاثیر فوق العاده ای بر تامین کیفیت مطلوب سازه ساختمان بر جای گذارده است به گونه ای که قطعاً می توان از آن بعنوان بنایی شاخص نام برد.
نمای ساختمان
نمای ساختمان بازار بزرگ آفتاب درخشان با تبعیت از اصول MINIMALISTIC که متناسب با حجم و هویت چنین ساختمانی می باشد، بصورتی مدرن طراحی گردیده است. این نما ترکیبی ازشیشه FRAMELESSو شیشه SPIDER، سنگ ، آجر نما و آلومینیوم کامپوزیت است که مجهز به یک دستگاه نمایشگر LCD بسیار بزرگ به ابعاد تقریبی 80*10 متر برای نمایش تبلیغات یا هرگونه اطلاع رسانی می باشد. ورودی های بنا در عین دارا بودن هویتی متمایز از بدنه نمای ساختمان دارای جذابیت و اهمیتی در خور نقش خود بوده و از هماهنگی مطلوبی با یگدیگرنیز برخوردار هستند.


دیوارها
پوشش دیوارهای داخلی طبقات  در داخل هر واحد از جنس سرامیک و در فضاهای مشاعی از نوع سنگ مرمریت و یا سنگ پرسلانی درجه یک است.

ویترین واحد های تجاری
ویترین واحدها به صورت هماهنگ و با حداکثر ارتفاع ممکن و با استفاده از بهترین شیشه سکوریت بصورت کارخانه ای و همچنین بادر نظر گرفتن مناسبترین محل برای درج نام واحد تجاری طراحی گردیده است.


امکانات و خدمات
• تجهیزات فنی
• تاسیسات مکانیکی(برودت و حرارت) پروژه شامل چیلر، فن کوئل و سیستم هواساز متمرکز میباشد
• سیستمهای انفرادی تماما مجهز به فن کوئل میباشند
• سیستم اگزاست مرکزی
• هوشمندسازی موتورخانه BMS
• سیستم ذخیره آب
• برق اضطراری
• شبکه اینترنت و شبکه سراسری داخلی
• سیستم اعلام حریق پیشرفته
• سیستمهای امنیتی و دوربین مداربسته
• سیستم تلفن و پیجینگ
• دوربین هوشمند Intelligent Camera
• سیستم درب بازکن برقی متمایز برای ورودیها و خروجیها
• سیستم پرده هوا
• سیستم BMS برای نورپردازی و روشناییها، دوربینهای امنیتی و ...
• ماشین آلات تمیزکننده
• نورپردازیهای نما و محوطه های داخلی و خارجی
• آب سرد کن جهت استفاده عموم


پارکینگ
طبقات دوم تا هشتم به پارکینگ طبقاتی اختصاص یافته است. امکان پارک 500 دستگاه اتومبیل در پارکینگ این مجموعه بی گمان قابلیتی بی نظیر در میان مراکز تجاری شهر که با کمبود فضای پارکینگ روبرو هستند تلقی             می شود که نتیجه آن ایجاد آرامش فکری و راحتی برای مراجعین به مجموعه و امکان گذران وقت کافی با آسودگی کامل خیال می باشد.
استفاده از جدیدترین امکانات در خصوص ورود و خروج پارکینگ و هدایت اتومبیل هابه سمت محل های پارک و یا محور های دسترسی اطلاع رسانی موجب افزایش فوق العاده کارایی این فضا و همچنین جلوگیری از سردرگمی مراجعین خواهد شد.
دسترسی بسیار ساده و سریع تمامی طبقات پارکینگ و  طبقات ساختمان از طریق آسانسورها ، پله برقی ها  و پله های متعدد، تامین روشنایی مطلوب ، رعایت دقیق ضوابط و مقررات آتش نشانی و استفاده از جدیدترین و کاملترین سیستم های اعلام و اطفای حریق شرایط استثنایی را برای استفاده از این فضا فراهم می سازد.


سیستم اطفاء حریق
سیستم اعلام حریق اتوماتیک و سیستم اطفاء حریق پیشرفته به کار گرفته در این مجموعه نقش مهمی در تامین امنیت آن بر عهده دارند. سنسور های حساس به دود و حرارت به تعداد 400 دستگاه در تمام سطح مجموعه و کلیه واحد های تجاری نصب بوده که ضمن اتصال به سیستم اعلان مرکزی همزمان به مراکز خدمات اضطراری ( آتش نشانی ) هشدار لام را بصورت خودکار ارسال می دارد. همچنین تعداد 50 جعبه ویژه آتش نشانی  شامل شلنگ و نازل فشار قوی در سراسر مجموعه وجود دارد که هر کدام با پوشش شعاع 40 متری امکان اطفا هر گونه حریق را هم برای پرسنل مجموعه و هم برای نیروهای امدادی فراهم می کند.

سیستم ضد سرقت
کلیه فضاهای عمومی ساختمان مجهز به سیستم دوربین مداربسته می باشند که این سیستم در مرکز مانیتورینگ مجمومه مورد کنترل عوامل حفاظتی است. این دوربین ها بصورت 24 ساعته و حتی در تاریکی مطلق کلیه نقاط مجموعه را بصورت داخلی و خارجی پوشش داده و امکان هر گونه دسترسی غیر مجاز به واحد های تجاری را به حداقل رسانیده است.

سیستم گرمایشی و سرمایشی
گرمایش و سرمایش مجموعه توسط یک موتورخانه بزرگ مجهز به تجهیزات فوق العاده توانمند تامین می شود که اجزای اصلی این سیستم از تولیدات معتبرترین شرکت های صنعتی می باشند. سیستم سرمایش مجموعه شامل یک عدد چیللر برودتی با دو کمپرسور با ظرفیت 250 تن متعلق به شرکت "بیتزر" آلمان وظیفه تهیه منبع سرمایشی کل مجموعه را برعهده دارد.  سیستم تامین سرمایش چيلر، بصورت برج خنک کننده و فن کویل های سقفی است و هوای تازه نیز توسط چندین دستگاه هوارسان تامین شده است. تامین گرمایش مجموعه توسط دیگهای با سوخت گاز با ظرفیت 100 تن در فصول سرد سال انجام می پذیرد.

سرویس های بهداشتی
یکی از نیازهای اصلی مراجعین این مجموعه تجاری سرویس های بهداشتی است.تعداد 25 واحد سرویس بهداشتی  شامل 3 واحد سرویس بهداشتی فرنگی که در دو طبقه ساختمان بصورت گسترده توزیع شده اند، شرایط مطلوبی را برای گذراندن هر چه بهتر وقت در مجموعه فراهم می سازد.در طراحی سرویس های بهداشتی به اصول عملکردی و بصری نهایت توجه معمول گردیده است تا شرایط مطلوب استفاده از این فضا فراهم آید. کاشی،سرامیک،کاسه توالت،روشویی،شیرآلات و سایر تجهیزات این سرویس ها از بهترین برندهای ایرانی و خارجی تهیه و نصب شده است.


جا به جایی بین طبقات
تعداد 4 دستگاه پله برقي( مارک اشنایدر محصول کشور آلمان) ، 3 دستگاه آسانسور  (شرکت روان صنعت تبریز با بهره گیری از تجهیزات آلمانی) دسترسي آسان را براي مراجعين محترم و نیزکسبه جهت حمل بار به كليه طبقات فراهم مي سازد. لازم به ذكر است در هر طبقه مسير خروج اضطراري از ساختمان جهت مواقع اضطراری تعبیه شده است.

ترکیب واحد ها در مجتمع آفتاب درخشان
ترکیب واحد ها در بازار بزرگ آفتاب درخشان به گونه ای است که مجموعه ای از برندهای بین المللی و داخلی به شکلی حرفه ای در کنار هم قرار گرفته اند.
  طبقه زیرزمین (منفی یک) شامل 43 واحد جهت شغل هاي پوشاك مجلسی و اسپرت (مردانه،زنانه،بچگانه) ، كيف و كفش ، لوازم آرايشي و بهداشتي ، اسباب بازي ،لوازم کوهنوردی، پتو و روتختی و ... مي باشد.
  طبقه همکف شامل 40 واحد جهت شغل هاي  لوازم خانگي ،لوازم صوتی و تصویری ،لوازم تزیینی، ظروف کریستال و آرکوپال ، ساعت و ... مي باشد.
  طبقه یک شامل 31 واحد جهت شغل هاي پوشاك مجلسی،مانتو و اسپرت (مردانه ،زنانه و بچگانه ) ، كيف و كفش ، لوازم آرايشي و بهداشتي ، بدليجات و ... مي باشد.


شهربازی
شهربازی بازار بزرگ آفتاب درخشان در طبقه زیرزمین دایر شده است. استفاده از بازی های تفریحی برای کودکان دلبندتان موجب شادی آنان و رضایت شما از خرید و حضور در این مجتمع می شود. 
بخش میانی طبقه زیرزمین نیز دارای کافی شاپ (کافه کابان) که دارای ارتباط مستقیم با شهربازی است.، شرایط ایده آلی را برای گذران وقت و لذت بردن استفاده کنندگان فراهم می سازد. چشم انداز بسیار زیبای این بخش بر جذابیت هر چه بیشتر این طبقه می افزاید.


کافی شاپ
با توجه به گستردگي مجموعه و ضرورت وجود فضاهاي مناسب جهت استراحت مراجعين محترم، كافي شاپ (کافه کابان) در طبقه زیرزمین با ظرفیت پذیرش 100 مهمان در نظر گرفته شده است. سعی بر آن بوده تا با بهره گیری از جدید ترین تجهیزات و نیز بکار گیری افراد آموزش دیده و آشنا به بهترین دستورات، منوی متنوعی شامل نوشیدنیهای سرد و گرم، انواع دسر، عصرانه و پیش غذا تهیه و سرو گردد.

ایستگاه ماساژ

ایستگاه ماساژ بازار بزرگ آفتاب درخشان (ارائه دهنده خدمات ریلکسشن )
_صندلی ماساژ
_رفع خستگی و ریلکسیشن در ایستگاه ماساژ
_ مدت زمان: نامحدود
_ویژه خانم ها و آقایان
_صندلی ها تحت لیسانس کشور آمریکا OTO STARK2016
_دارای 8 برنامه اتوماتیک ترکیبی
_ماساژ مغناطیسی پیشرفته پا
_دارای 84 عدد کیسه هوا و ماساژ غلطکی کف پا
-_ دارای گرم کن پشت کمر جهت کاهش درد
_ ماساژ 3D  نقطه ای در ناحیه درد در بدنفواید ماساژ برای بدن

 دستگاه گردش خون
در طول ماساژ مقدار خون بیشتری به قلب پمپاژ می ود و مویرگ هابازتر شده و جریان خون افزایش میابد . که این امر باعث کاهش موقت در سیستولیک و دیاستولیک همراه با افزایش اندکی در ضربان قلب می شود.

 دستگاه گوارش
یکی از عملکردهای اولیه از دستگاه گوارش برای تصفیه مواد زائد و سموم از بدن است . با این حال ، استرس و عادات بد غذایی می تواند این سیستم را را از کار موثرش بازدارد ، و در نتیجه سوء هاضمه ، نفخ و یبوست را به همراه دارد . ماساژ می تواند عملکرد دستگاه گوارش را بهبود و تسکین دهد .

احساسات
احساسات منفی ما برخی اوقات می تواند داخل بدن منجر به تنش در عضلات شود، که می توان با ماساژ این موضوع را کاهش داد و فشار متقابل بر عضلات را به صورت انرژی در بدن تبدیل نماید .

 مفاصل
ماساژ می تواند درد مفاصل را که به علت صدمه ، التهاب و هر روز با افزایش جریان به مناطق آسیب دیده ایجاد می شود تسکین دهد.

 ریه ها
تنفسی را می توان تا حد زیادی از طریق ماساژ قفسه سینه ، شانه ها ، و پشت بهبود داد. کاهش تنش در این مناطق می تواند به حذف احتقان از ریه ها کمک کند.

 سیستم لنفاوی
سیستم لنفاوی بخشی از بدن است که به مبارزه با عفونت در بدن کمک می کند. به این ترتیب ، بازده خود را از عمل بازی می کند نقش مهمی در سلامت کلی است. از طریق ماساژ ، احتقان در سیستم لنفاوی ممکن است کاسته شود ، بهبود اثربخشی کلی این سیستم و تقویت توانایی بدن برای مبارزه با عفونت نیز از دیگر فواید ماساژ برای سیستم لنفاوی است .

 عضلات
یکی از شایع ترین دلایل برای ماساژ گرفتن تسکین تنش عضلانی و گرفتگی های عضلانی است.

 سیستم عصبی
سیستم عصبی به تنظیم تمام سیستم های دیگر بدن کمک می کند . از طریق ماساژ سیستم عصبی آرام ، اجازه می دهد برقراری ارتباط بهتر با اندام ، کمک به آنها را به کار موثرتر است.

 پوست
در طول ماساژ ، تعریق ممکن است افزایش یابد ، در نتیجه از بین بردن سموم اضافی از بدن را به همراه دارد . به شادابی پوست و جوانسازی پوست کمک می کند .


باغ کاکتوس

وجود باغ کاکتوس در طبقه زیرزمین در قسمت میانی طیقه  به مراجعه کنندگان این امکان را می دهد که علاوه بر گشت‌و‌گذار و لذت بردن از پوشش گیاهی خاص مجموعه کمی استراحت کنند و اوقات خوشی را بگذرانند.

آیا میدانستید داشتن گیاه کاکتوس یا هر گیاهی از خانواده ی کاکتوس چه خاصیتی دارد؟؟
کاکتوس مخصوصا نمونه ی برگ پهن و تیغ دارش تنها گیاهیست که تشعشعات و نویز های گوشی های همراه و پارازیت های ماهواره را به خود جذب و از بروز بیماری هایی چون سرطان جلوگیری میکند! پس تا میتوانید در منزل خود کاکتوس نگه دارید .
علاوه بر آن سه نوع کاکتوس خوراکی وجود دارد که عبارتند از:
سان پدرو(Sanpedro):این گیاه دارای ارزش دارویی بالایی می باشد و آب بدست آمده از آن مانع سوزش کلیه و مثانه می شود و تب بالا و هپاتیت را درمان می کند.
هودیا (Hoodia): این نوع اغلب در آقریقای جنوبی به عمل می آید و به درمان چاقی مفرط کمک می کند.
اوپنتیا (Opuntia): سر شار از فلاوانوئیدز است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. آنتی اکسیدان اثر سم زدایی دارد و از آسیب سلولی که باعث سرطان و پیری می شود، جلوگیری می کند.
میوه کاکتوس خاصیت رونده دارد و روده ها را ملایم می کند.
عصاره کاکتوس منبع خوب فیتوکمیکال است، و با تقویت سیستم دفاعی بدن را در برابر عفونتها مقاوم تر می کند.
آب کاکتوس از ایجاد لکه ی زخم . عفونت زخم جلوگیری می کند، علاوه بر آن با بهبود بخشیدن به گردش خون به التیام زخم به طور چشمگیری سرعت می بخشد. کاکتوس برای دیابت نوع دوم مفید است.
امواج بخصوص امواج الکترومغناطیسی اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر انسان و سایر موجودات زنده می گذارد. سرطان خون و سردرد های غیرعادی، شایع ترین نتیجه این امواج هستند. یکی از علل افزایش سرطان و بیماری هایی در این ردیف در جهان، گسترش کاربرد امواج در جهان است. به خصوص گوشی های همراه که امروزه هر فرد یکی از آنها را دایما با خود دارد و دایما در معرض امواج آنهاست. امروزه بر اساس آخرین تحقیقات معلوم شده که کاکتوس خاصیت منحصر به فردی در جذب امواج بخصوص امواج الکترومغناطیس دارد. تیغ های سطح کاکتوس همچون آنتن های گیرنده ی قوی امواج مخرب و مزاحم محیط ما را جذب می کنند. میزان جذب این تیپ امواج بوسیله کاکتوس خیلی بالاست. ایجاد مزرعه های کاکتوس مانند چیزی شبیه مزرعه های آفتابگردان برای جذب تششعات اتمی در کنار مناطقی که سطح امواج الکترومغناطیس بالاست هم امروزه در دستور کار است.


موقعیت جغرافیایی
مجتمع تجاری بازار بزرگ آفتاب درخشان در استان کردستان شمال شهر بانه،بلوار ورزش رو به روی باشگاه تختی  واقع شده است. دسترسی سریع و آسان از طریق بلوار ورزش موقعیت مکانی ویژه ای را برای این پروژه به وجود آورده است .  با توجه به دسترسی آسان به پارکینگ مجموعه و نیز به کمک اطلاع رسانی محیطی سعی بر ان بوده تا با هدایت هر چه بهتر مسافران با کمترین صرف زمان مقصد مجموعه در دسترس عموم قرار گیرد.